A semmiből is adni

2010. október 26., címkék: iszapkatasztrófa, pál sándor, vad lilla, devecser, önkéntesség, szeretetszolgálat (mrsz), Háttér

"Ha teheti, inkább ne menjen Devecser felé" – tanácsolta egy autósnak a bakonygyepesi benzinkút kasszájánál a nemzeti ünnepen is dolgozó hölgy. Mi nem tehettük. A Dunántúli Református Egyházkerület és a Dunamelléki Református Egyházkerület önkéntes lelkipásztorai, valamint a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) önkéntesei után igyekeztünk a vörösiszappal elárasztott településre.

Nyújtsunk kezet a másiknak!

2010. május 21., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), önkéntesség, Szeretethíd, szeretethíd, kárpát-medence, csűry istván, vad lilla, pál sándor

Az egész Kárpát-medencében, 250 csoportban összesen hatezer-ötszáz regisztrált segítő vesz részt a pénteken és szombaton zajlott Szeretethíd református önkéntes napon, de többen is lehetnek a ténylegesen dolgozók.

Már csak két napig lehet jelentkezni

2010. május 10., címkék: vad lilla, kárpát-medence, szeretethíd, Szeretethíd, önkéntesség, szeretetszolgálat (mrsz)

Közel négyezren regisztráltak már a május 21-én és 22-én zajló Református Önkéntes Napra. Az óvodástól a nyugdíjasig mindegyik korosztály ott lesz a Szeretethídon.

Diakóniai információs nap Komáromban és Kassán

2010. március 17., címkék: szlovákiai diakóniai központ, adománygyűjtés, vad lilla, Határon túl, szeretethíd, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz), információs nap, szlovákiai keresztyén egyház

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja a szeretetszolgálattal kapcsolatos tájékoztató jellegű napot szervez Komáromban március 20-án a Selye János Egyetem konferencia-központjában.